DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
Dne 4.dubna 2009 se chystáme na naši úplně první výstavu v Ostravě= NVP Ostrava
Jelikož to je naše první výstava, tak ještě nemám vůbec žádné zkušenosti, jen si matmě pamatuji, jak jsme chodili na výstavy s naším pinčem, ale to jsem byla ještě malá.Pamatuji si, že tam bylo plno psů, hoven, suché záchody a že jsme tam tvrdli celý den- příjemné vzpomínky
Sice výstava bude až za měsíc, ale už ted´musím trénovat, běh vedle nebo před vystavovatelem už nám jde, otevření tlamy a prohlídka zoubků o něco méně. Nejbližší době navštívíme naši kamarádku Míšu, zkušenou handlerku, která mě bude poučovat, jak mám Gastona stavět, a tak. I když vím, že se s Gastonem neumístíme, protože moje předvedení nebude nejprofesionálnější, a taky Gastonek nám ještě přerostl o 3,5 cm. Doufáme, že se jim Gastík, ale i přesto zalíbí. Už se moc těším, nebo spíš nemůžu se dočkat Pár dní před výstavou půjdeme Gastona ostříhat ( za ušima, na práporcích atd.) No a potom ho budeme KOUPAT!!!!Hurááá jeho první koupání v životě Jak byl malé štěňátko, tak jsme mu jenom myli nožky a pod bříškem, ale celého ne.No a potom, jakmile bude vykoupaný, bude muset zůstat doma, protože v dubnu bude určitě ještě bláto a to by se zase zašpinil. No a na to se těším méňe, budu ho muset hlídat, aby svou potřebu nevykonal doma( Gaston totiž je celou dobu venku, má tam boudu, takže není naučený doma) Ale v zimě, když byl sníh, tak jsme si ho brali dovnitř a on vydržel i 2-3 hod., aniž by se vyčůral! A když se mu chtělo, tak se postavil pod dveře, nebo doma nervózně chodil. Takže doufám, že to bude O.K. 
 
  image
A jak jsme teda dopadli
Takže, musím Vám to vylíčit úplně od začátku Den před výstavou, tedy v pátek jsme Gastona již podruhé koupali, snášel to velmi dobře. Stál ve vaně, ani se nehýbal a pěkně si to užíval, jak jsme ho drbaly s mamkou pod bříškem Protože  bylo venku krásně, využily jsme  svitu sluníčka a s Gastonem jsme chodily po zahradě Nakonec jsem ho důkladně načesala a stal se z něj opravdový fešák.. Za chvíli uschnul a ani jsme nepotřebovaly jeho neoblíbený fénNo a jak to tedy probíhalo v sobotu... Přijeli jsme tam asi v 8:30 hod. Lidi a psi se pomalu začali scházet a my jsme si zabrali místo. Asi za půl hodinky bylo naše patro plné. Potom jsme zašli za naší kamarádkou Míšou, která na výstavě vystavovala australské ovčáky, ta  nám Gastíka naposledy ostříhala. No a pak následovalo čekání, než jsme přišli na řadu, před námi totiž byly kolie dlouhosrsté i krátkosrsté. Měli jsme kruh č. 12. Asi kolem 12:30 jsme přišli na řadu, byla jsem strašně nervózní, ale nechtěla jsem to přenést na Gastona. V naší třídě byli celkem 4 psi, z toho jednoho vyloučili, ale nevím vůbec proč. Posuzoval nás pan rozhodčí Josef Matějek, který se mi zdál velmi sympatický a milý...Nejprve jsme museli psy postavit do zákl. postoje, všechno byl O.K., až na to, že  mi Gaston pořád sedal, nebo čuchal k vedlejší šeltii Pak následovala prohlídka zoubků, tu jsme jako JEDINÍ zvládli na výbornou ani jeden šeltiák si totiž nechtěl nechat od p. rozhodčího otevřít tlamu a zkontrolovat zuby, až na Gastonka!!!! No jenomže potom vytáhl pan rozhodčí metr a změřil nás a to byl průšvih, protože Gastík je přerostlý! Nic neříkal a šel ke stolu...Pak jsme se museli se psy proběhnout po koberci a to bylo vše!! A konečná známka??.....VD3 Byla jsem strašně št'astná, protože jsem očekávala D!!!!! A posudek zní: 12. měs. pes šeltie tric., hlava klínovitého tvaru, ucho korektní, korektní hřbetní linie, pohyb. mechanika lehká pružná, pes je nad hranici standartní výšky.Gastík dostal diplom a červenou stužku. Zapomněli jsme napsat, že na výstavě bylo celkem 35 šeltií a potkali jsme tam naše kamaráda Dina(Beduin z Ďáblovy studánky) s Gastíkem si rozuměli a krásně jim to slušelo, když vedle sebe leželi(fotečky dodáme později) No a po zhodnocení jsme se sbalili a šli jsme s Gastonkem projít všechny stánky, které byly kolem budovy....A to bylo něco...vodítka, obojky, hračky, pamlsky, pelíšky, kenelky atd. atd. atd. To bylo něco pro mě, mohla jsem tam všude oči nechat!!!!!! Nakonec jsme přijeli domů zmoženi z výstavy s novým peškem, pytlíkem na pamlsky a nějakou tou sušenou mňamkou.... Moc jsme si tenhle super den užili!!!!!!!
 
 
 
Více fotografií z výstavy je umístěno na rajčeti...